YouTube – świat na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszym świecie możemy w łatwy sposób wyrazić siebie, pokazać swoje umiejętności światu za pomocą licznych serwisów internetowych. Jedną z najpopularniejszych tego rodzaju platform jest YouTube, gdzie możemy umieścić praktycznie wszystko.

Serwis, który powstał w 2005 roku, cieszy się od wielu lat coraz większą popularnością, o czym świadczą statystyki. Tylko w 2020 roku liczba odwiedzających tę witrynę miesięcznie to około 1,5 miliarda zarejestrowanych użytkowników! Prowadzisz firmę? A może pragniesz podzielić się ze światem swoim hobby? Jeżeli tak, to powinniśmy zastanowić się nad założeniem własnego kanału. Oto kilka powodów, dla których warto prowadzić kanał na YouTube.

Sposób na pokazanie się światu

Posiadasz jakieś unikalne umiejętności lub wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi? A może szukasz sposobu na reklamę swojej firmy? Kanał na YouTube to doskonały sposób, aby zaistnieć w Internecie.

Tym samym trafić do jak najszerszego grona odbiorców, zwłaszcza jeżeli dodatkowo prowadzimy stronę internetową i posiadamy konta na innych platformach, takich jak Facebook, Tweeter czy Instagram. Za pomocą krótkich filmów możemy przekazać znacznie więcej informacji na temat naszego hobby czy firmy widzom niż poprzez inne formy komunikacji.

youtube

REKLAMA:

Reklama naszej firmy

Jeżeli jesteśmy właścicielami własnego biznesu możemy w łatwy sposób zaprezentować swoje usługi lub produkty, a poprzez umieszczanie różnych materiałów poradnikowych zwiększymy zainteresowanie nie tylko naszym kanałem, ale również naszą działalnością.

Dodatkowe źródło dochodu

Kanał na YouTube może stać się również sposobem zarabiania na życie, zwłaszcza jeżeli nasz kanał uzyska dużą popularność. W jaki sposób? Na przykład poprzez reklamy, które wyświetlają się użytkownikom w trakcie naszego filmu. Aby móc zarabiać na reklamach należy mieć ponad 1000 subskrybentów, a reklamy wyświetlać się jak najczęściej. Pieniądze dostaniemy za każde kliknięcie w reklamę.

Kolejnym źródłem dochodu może być sprzedaż produktów lub Patronite, czyli dobrowolne finansowe wsparcie naszego kanału przez widzów, którzy pragną dofinansować rozwój naszej działalności w serwisie. Nasz kanał może także przypaść do gustu różnym firmom, które mogą zaproponować nam sponsoring za reklamę ich usług lub produktów zawartą w treści naszego filmu.

Są to najważniejsze zalety prowadzenia kanału na YouTube, lecz nie jedyne. Nagrywanie coraz to nowych filmów, szukanie nowych tematów to także sposób na rozwój osobisty, możliwość poprawy naszych umiejętności komunikacyjnych i technicznych. Poza tym prowadzenie kanału może stanowić rozrywkę, zatem warto spróbować, może jest to zajęcie dla nas!